|
Дата розміщення: 26.04.2018
Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності
Примiтки
до консолiдованої фiнансової звiтностi
ПУБЛIЧНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА
"ТРЕСТ "ПIВДЕНЗАХIДЕНЕРГОБУД"
за рiк, що завершився 31.12.2017 р.
Консолiдована фiнансова звiтнiсть ПАТ " ТРЕСТ "ПIВДЕНЗАХIДЕНЕРГОБУД" складена у вiдповiдностi з Законом України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" №996-ХIV вiд 16.07.99 р. зi змiнами та доповненнями, мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi (МСФЗ), якi включають мiжнароднi стандарти бухгалтерського облiку (МСБО) та тлумачення, розробленi Комiтетом з тлумачень мiжнародної фiнансової звiтностi та облiковою полiтикою прийнятою Наказом Генерального директора пiдприємства № 1-уч вiд 03 сiчня 2017 р.
Консолiдована фiнансова звiтнiсть включає фiнансову звiтнiсть ПАТ " ТРЕСТ "ПIВДЕНЗАХIДЕНЕРГОБУД" та його дочiрнiх пiдприємств за рiк, що завершився 31.12.2017 р., а саме: ДП "ЗМIЇВСЬКЕ УПРАВЛIННЯ "ЕНЕРГОМЕХАНIЗАЦIЯ",ДП "БУДIВЕЛЬНЕ УПРАВЛIННЯ ХАРКIВСЬКОЇ ТЕЦ-5", ДП "БУДIВЕЛЬНЕ УПРАВЛIННЯ "ПРОГРЕС" (далi по тексту консолiдована звiтнiсть Групи).
До складу консолiдованої фiнансової звiтностi Групи за 2017 рiк входить:
- Консолiдований баланс (Звiт про фiнансовий стан) станом на 31.12.2017 р.;
- Консолiдований звiт про фiнансовi результати (Звiт про сукупний дохiд) за 2017 рiк;
- Консолiдований звiт про рух грошових коштiв (за прямим методом) за 2017 рiк;
- Консолiдований звiт про власний капiтал за 2017 рiк;
- Примiтки до консолiдованої фiнансової звiтностi за 2017 рiк.
1. Особова iнформацiя про Групу
Повне найменування: ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ТРЕСТ "ПIВДЕНЗАХIДЕНЕРГОБУД"
Код ЄДРПОУ: 00118434
Юридична адреса, фактичне мiсцезнаходження: 62371, Україна, Харкiвська обл., Дергачiвський р-н, с.Подвiрки, вул. Набережна,1.
Номер i дата державної реєстрацiї: № 1 456 120 0000 000401 25.09.1995 р.
Мiсце проведення державної реєстрацiї: Дергачiвська Районна Державна адмiнiстрацiя Харкiвськiй областi.
Види дiяльностi за КВЕД - 2010 :
68.20 - надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна.
70.10 - Дiяльнiсть головних управлiнь (хед-офiсiв)
77.11 - Надання в оренду автомобiлiв i легкових автотранспортних засобiв
35.12 - Передача електроенергiї
35-13 - Розподiлення електроенергiї
41.20 - Будiвництво житлових i нежитлових будiвель
Керує пiдприємством Генеральний директор
Керiвник пiдприємства - Басов Сергiй Васильович
Головний бухгалтер - Бурда Iрина Миколаївна
Повне найменування: ДОЧIРНЄ ПIДПРИЄМСТВО "ЗМIЇВСЬКЕ УПРАВЛIННЯ "ЕНЕРГОМЕХАНIЗАЦIЯ"
Код ЄДРПОУ: 24340960
Юридична адреса, фактичне мiсцезнаходження: 63460, Україна, Харкiвська обл., Змiївський район, смт Слобожанське, Балаклiйське шосе, буд. 10.
Види дiяльностi за КВЕД - 2010 :
43.11 - Знесення
41.20 - Будiвництво житлових i нежитлових будiвель
71.11 - Дiяльнiсть у сферi архiтектури
ПАТ "ТРЕСТ "ПIВДЕНЗАХIДЕНЕРГОБУД" є засновником та власником 100% статутного капiталу ДП "ЗМIЇВСЬКЕ УПРАВЛIННЯ "ЕНЕРГОМЕХАНIЗАЦIЯ", що станом на 31.12.2017р. 308 грн.
Керiвник пiдприємства - Кривцов В. М.
Повне найменування: ДОЧIРНЄ ПIДПРИЄМСТВО "БУДIВЕЛЬНЕ УПРАВЛIННЯ ХАРКIВСЬКОЇ ТЕЦ-5",
Код ЄДРПОУ: 04627871
Юридична адреса, фактичне мiсцезнаходження: 62371, Україна, Харкiвська обл., Дергачївський район, с. Подвiрки, вул. Набережна, буд. 1.
Види дiяльностi за КВЕД - 2010 :
43.11 - Знесення
41.20 - Будiвництво житлових i нежитлових будiвель
71.11 - Дiяльнiсть у сферi архiтектури
ПАТ "ТРЕСТ "ПIВДЕНЗАХIДЕНЕРГОБУД" є засновником та власником 100% статутного капiталу ДП "БУДIВЕЛЬНЕ УПРАВЛIННЯ ХАРКIВСЬКОЇ ТЕЦ-5", що станом на 31.12.2017р. дорiвнює 114 тис. грн. грн.
Керiвник пiдприємства - Давиденко Сергiй Миколайович
Повне найменування: ДОЧIРНЄ ПIДПРИЄМСТВО "БУДIВЕЛЬНЕ УПРАВЛIННЯ "ПРОГРЕС",
Код ЄДРПОУ: 19467410
Юридична адреса, фактичне мiсцезнаходження: 61170, Україна, Харкiвська обл., м. Харкiв, вул. Гвардiйцiв Широнiнцiв, буд. 39-Б.
Види дiяльностi за КВЕД - 2010 :
46.73 оптова торгiвля деревиною, будiвельними матерiалами та санiтарно - технiчним обладнанням
23.63 - Виробництво бетонних розчинiв, готових для використання
41.20 - Будiвництво житлових i нежитлових будiвель
47.52 - Роздрiбна торгiвля залiзними виробами, будiвельними матерiалами та санiтарно - технiчними виробами в спецiалiзованих магазинах
ПАТ "ТРЕСТ "ПIВДЕНЗАХIДЕНЕРГОБУД" є засновником та власником 100% статутного капiталу ДП "БУДIВЕЛЬНЕ УПРАВЛIННЯ ХАРКIВСЬКОЇ ТЕЦ-5", що станом на 31.12.2017р. дорiвнює 38,9 тис. грн.
Керiвник пiдприємства - Басов Сергiй Васильович
2. Основа пiдготовки фiнансової звiтностi
Дана фiнансова звiтнiсть пiдготовлена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (далi - МСФЗ) ), якi включають Мiжнароднi стандарти бухгалтерського облiку ( МСБО) та Тлумачення ( КТМФЗ ,ПКТ), виданi Радою з Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку ( РМСБО), в редакцiї чиннiй на 30.06.2017 року, що офiцiйно оприлюдненi на веб-сайтi Мiнiстерства фiнансiв України. Формат фiнансових звiтiв представлений з урахуванням вимог Мiнiстерства фiнансiв України, що затверджує форми фiнансових звiтiв в Українi.
Згiдно НП(С)БО 1 Звiт про фiнансовi результати передбачає подання витрат, визнаних у прибутку або збитку , за класифiкацiєю основаною на методi " функцiї витрат", згiдно з яким витрати класифiкують вiдповiдно до їх функцiй як частини собiвартостi чи витрат на адмiнiстративну дiяльнiсть. Проте, оскiльки iнформацiя про характер витрат є корисною для прогнозування майбутнiх грошових потокiв , то ця iнформацiя наведена у роздiлi Консолiдований звiт про фiнансовi результати за 2017 рiк даних Примiток. Представлення грошових потокiв вiд операцiйної, iнвестицiйної та фiнансової дiяльностi у Звiтi про рух грошових коштiв здiйснюється iз застосуванням прямого методу.
Група веде свої бухгалтерськi записи в українськiй гривнi, як того вимагають нацiональнi стандарти бухгалтерського облiку. Виходячи з економiчної сутностi операцiй та обставин дiяльностi, Група визначила українську гривню в якостi функцiональної валюти. Виходячи з цього, операцiї в iнших валютах, нiж гривня, повиннi розглядатися як операцiї в iноземних валютах. Валютою подання фiнансової звiтностi також визначена українська гривня. Ця фiнансова звiтнiсть складена в тисячах гривень, всi суми округленi до тис. грн., крiм випадкiв, де вказано iнше.
Всi внутрiшньогруповi залишки, доходи та витрати, якi виникли в результатi здiйснення операцiй всерединi Групи, повнiстю вилученi.
Ця фiнансова звiтнiсть пiдготовлена з використанням припущення про продовження дiяльностi Групи в осяжному майбутньому, що передбачає реалiзацiю активiв та погашення зобов'язань в ходi нормальної операцiйної дiяльностi. Вiдповiдно, коригування балансової вартостi та класифiкацiї рядкiв активу з метою їх вiдображення по реально вiдшкодовуванiй величинi, яка була б необхiдна у випадку неможливостi продовження нормальної дiяльностi Групи або реалiзацiї Групою своїх активiв у порядку, який не вiдповiдає умовам ведення нормальної господарської дiяльностi, в дану фiнансову звiтнiсть не вносилося.Консолiдована фiнансова звiтнiсть Групи затверджена Генеральним директором ПАТ "ТРЕСТ "ПIВДЕНЗАХIДЕНЕРГОБУД" Басовим С. В. 01.03.2018 р.
Дана фiнансова звiтнiсть пiдготовлена у вiдповiдностi з принципом оцiнки за iсторичною собiвартiстю.
Пiдготовка фiнансової звiтностi вимагає вiд керiвництва оцiнок i припущень, якi впливають на вiдображення у звiтностi сум активiв i зобов'язань та розкриття iнформацiї про потенцiйнi активи та зобов'язання на дату складання балансу (звiту про фiнансовий стан). Фактичнi результати можуть вiдрiзнятися вiд поточних оцiнок. Цi оцiнки перiодично переглядаються, i у випадку необхiдностi коригувань такi коригування вiдображаються у складi фiнансових результатiв за перiод, коли про них стає вiдомо.
Найбiльш важливi областi, якi потребують використання оцiночних суджень та допущень, включають:
- резерв по сумнiвним боргам
- резерв на виплату вiдпусток працiвникам
- нарахування амортизацiї основних основнi засоби.
3 Суттєвi положення облiкової полiтики
Основнi засоби. Об'єкти основних засобiв вiдображаються у фiнансовiй звiтностi за фактичними витратами за вирахуванням накопиченої амортизацiї та збиткiв вiд знецiнення.
До основних засобiв вiдносяться матерiальнi активи, якi використовуються в господарськiй дiяльностi бiльше року та вартiсть яких перевищує 6000 грн.
Об'єкти соцiальної сфери не включаються до складу основних засобiв в данiй фiнансовiй звiтностi, оскiльки вони не створюють економiчних вигод для Групи.
Амортизацiя основних засобiв нараховується прямолiнiйним методом протягом передбачуваного строку їх корисного використання.
Iнвестицiйна нерухомiсть. До iнвестицiйної нерухомостi вiдносяться будiвлi, примiщення або частини будiвель, утримуванi з метою отримання орендних платежiв та, якщо частина площi об'єкта переданого в оренду складає бiльше 50%.
Пiсля первiсного визнання iнвестицiйна нерухомiсть облiковується за первiсною вартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї та накопичених збиткiв вiд знецiнення активiв.
Амортизацiя об'єктiв iнвестицiйної нерухомостi нараховується з використанням прямолiнiйного метода, за яким нарахування зносу протягом передбачуваного строку їх корисного використання проводиться рiвномiрно i вiдображається у складi витрат.
Нематерiальнi активи. Нематерiальнi активи облiковуються за первiсною вартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї та накопичених збиткiв вiд знецiнення.
Амортизацiя нематерiальних активiв нараховується з використанням лiнiйного метода, за яким нарахування зносу протягом передбачуваного строку їх корисного використання проводиться рiвномiрно.
Запаси. Запаси вiдображаються по найменшiй з двох величин: фактичнiй собiвартостi, або чистiй цiнi можливої реалiзацiї.
Для облiку запасiв застосовується метод iдентифiкацiї iндивiдуальних затрат.
Собiвартiсть включає витрати на придбання запасiв, їх доставку до даного мiсцезнаходження i на приведення їх у вiдповiдний стан.
Фiнансовi iнструменти.Фiнансовi iнструменти, вiдображенi в Балансi Групи, включають фiнансовi iнвестицiї, торговельну та iншу дебiторську заборгованiсть, грошовi кошти, торговельну та iншу кредиторську заборгованiсть.
Фiнансовi iнвестицiї (крiм iнвестицiй, якi утримуються пiдприємством до їх погашення) на дату балансу облiковуються по їх собiвартостi з урахуванням зменшення корисностi iнвестицiї, якщо їх справедливу вартiсть неможливо визначити.
Довгострокова дебiторська заборгованiсть оцiнюється за амортизованою вартiстю, яка розраховується з використанням методу ефективної ставки вiдсотка, за вирахуванням збиткiв вiд їх знецiнення. Для розрахунку ефективної ставки вiдсотка приймається середня депозитна ставка НБУ на першу дату балансу виникнення дебiторської заборгованостi.
Знецiнення дебiторської заборгованостi розглядається на рiвнi окремих активiв. Всi такi активи оцiнюються на предмет знецiнення в iндивiдуальному порядку.
Збитки визнаються за перiод i вiдображаються на рахунку резерву сумнiвних боргiв, величина якого вiднiмається з вартостi дебiторської заборгованостi.
У разi неможливостi повернення дебiторської заборгованостi вона списується за рахунок створеного резерву сумнiвних боргiв.
Визнання доходiв i витрат.Доходи i витрати вiдображаються у вiдповiдностi з принципом нарахувань.
Виручка визнається, якщо iснує вiрогiднiсть того, що Група отримає економiчнi вигоди, та якщо виручка може бути надiйно оцiнена. Виручка оцiнюється за справедливою вартiстю отриманої винагороди, за вирахуванням знижок та iнших податкiв.
Процентнi доходи i процентнi витрати вiдображаються у складi прибутку або збитку з використанням методу ефективної процентної ставки.
Непроцентнi витрати вiдображаються на дату отримання вiдповiдних товарiв i надання вiдповiдних послуг, за винятком випадкiв, коли витрати пов'язанi з передбачуваним зобов'язанням, в результатi якого зобов'язання i вiдповiднi витрати вiдображаються у фiнансовiй звiтностi.
Резерви. Група створює резерв виплат персоналу.
Винагороди працiвникам.Виплати по заробiтнiй платi, сплаченi вiдпуски i лiкарнянi, премiї i не грошовi виплати нараховуються в тому перiодi в якому вiдповiднi винагороди надавалися персоналу пiдприємства.
Взаємозалiки. Мiж фiнансовими активами i зобов'язаннями можуть проводитися взаємозалiки, i в бухгалтерському балансi вiдображається чиста величина тiльки за наявностi юридично закрiпленого права на залiк вiдображених сум i iснуючого намiру або провести розрахунок шляхом взаємозалiку, або реалiзувати актив i погасити зобов'язання одночасно.
4. Новi МСФЗ , що не застосувалися при складаннi консолiдованої фiнансової звiтностi за 2017 рiк, та прийнятi МСФЗ , якi ще не набули чинностi:
"МСФЗ (IFRS) 15 "Виручка за договорами з покупцями" (дiє починаючи з 1 сiчня 2018 р.). Стандарт встановлює основний принцип, що виручка повинна визнаватися в момент здiйснення обов'язку до виконання, вводить новi правила облiку (активи та зобов'язання за договорами) тощо. Виручка вiд продажу товарiв, супроводжуваних наданням послуг, якi можуть бути вiдокремленими, визнається окремо вiд виручки вiд надання послуг, а знижки вiд договiрної цiни розподiляються на окремi елементи виручки. У випадках, коли сума оплати змiнюється з будь-якої причини, виручка вiдображається в розмiрi мiнiмальних сум, якi не схильнi до суттєвого ризику анулювання. За попереднiми оцiнками, застосування стандарту не матиме iстотного впливу на фiнансову звiтнiсть Компанiї.
МСФЗ (IFRS) 9 "Фiнансовi iнструменти" (починаючи з 1 сiчня 2018 р.). МСФЗ (IFRS) 9 замiнює частини МСФЗ (IAS) 39, що стосуються класифiкацiї та оцiнки фiнансових активiв. Фiнансовi активи повиннi класифiкуватися за двома категорiями оцiнки: оцiнюванi за справедливою вартiстю та оцiнюванi за амортизованою вартiстю. Класифiкацiя залежить вiд бiзнес-моделi управлiння фiнансовими iнструментами пiдприємства i вiд характеристик потокiв грошових коштiв, передбачених контрактом щодо iнструменту. За попереднiми оцiнками, застосування стандарту не матиме iстотного впливу на активи, зобов'язання i результати дiяльностi Компанiї, крiм результатiв оцiнки за справедливою вартостi фiнансових активiв (iнструментiв власного капiталу) в портфелi на продаж, що оцiнюються за собiвартiстю за вимогами МСФЗ (IAS) 39.
МСФО (IFRS)16 "Оренда". Нова модель облiку [оренди] буде мати суттєвий вплив на фiнансову звiтнiсть та на фiнансовi показники. Так, загальна вартiсть активiв збiльшиться в результатi визнання права використання об'єкту оренди. Замiна витрат щодо оренди за iснуючими правилами облiку на амортизацiю активу та вiдсотковi витрати призведе до збiльшення показника EBITDA, вплине на спiввiдношення власних та заємних коштiв та на коефициент покриття вiдсоткiв. МСФО 16 "Оренда" був прийнятий у 2016 роцi i вступить в дiю з 1 сiчня 2019 року. Дозволяється також його дострокове застосування .
? IASB у минулому роцi внiс у МСБО 40 "Iнвестицiйна нерухомiсть" невеликi , але важливi змiни , щоб пiдкреслити один з ключових принципiв облiкової практики : нерухомiсть повинна обов`язково переводиться до категорiї iнвестицiйної , або навпаки виключатися з неї , якщо є свiдчення того, що змiнився спосiб її використання. Новiтня редакцiя стандарту МСБО 40 набирає чинностi з 01.01.2018 р.
5. Розкриття iнформацiї, що пiдтверджує статтi у консолiдованiй фiнансовiй звiтностi Групи
5.1 Основнi засоби
На балансi Групи облiковуються основнi засоби:
31.12.2017р. 31.12.2016р.
тис. грн. тис. грн.
Первiсна вартiсть 4 205 4 285
Сума зносу 3 303 3 348
Залишкова вартiсть 902 937
Амортизацiя основних засобiв обчислюється прямолiнiйним методом. 31.12.2017р. 31.12.2016р.
тис. грн. тис. грн.
Первiсна вартiсть повнiстю амортизованих
основних засобiв, якi продовжують
використовуватися 2 2
У 2017 роцi придбано основних засобiв на суму - 13 тис грн,в тому числi компютер -8.0 тис.грн, принтер Саnon - 5 тис. грн ,та введенно до експлуатацiї основних засобiв на суму 13,0 тис.грн..
Придбано iнших необоротних матерiальних активiв на суму 3 тис.грн.
Вiдбулось вибуття основних засобiв на суму 51 тис. грн., з них:
- Реалiзовано ОЗ за первiсною вартiстю у сумi 43 тис. грн.
- Списано,повнiстю амортизованих основних засобiв за первiсною вартiстю, у сумi 8 тис. грн.
Станом на 31.12.2017 р. основнi засоби представленi наступним чином:
Групи основних засобiв (тис. грн.)
Будинки, споруди, Машини та Транспортнi Iнструменти, Iншi основнi
передавальнi пристрої обладнання засоби прилади, iнвентар засоби Усього
Первiсна вартiсть 3356 169 2 3 10 3540
Сума зносу 2486 158 2 3 10 2659
Залишкова вартiсть 870 11 - - - 881
Станом на 31.12.2017 р. у податковiй заставi нiяке майно Групи не знаходиться.
Переоцiнка основних засобiв на звiтну дату не проводилась.
5.2 Iнвестицiйна нерухомiсть
В операцiйну оренду передано: блок майстерень,склад, кiмната вiдпочинку водiїв,контора СУ, склад ЖДО. Згiдно МСФЗ 40 "Iнвестицiйна нерухомiсть" будiвлi вiдображаються у фiнансовiй звiтностi як iнвестицiйна нерухомiсть якщо площа, яку займає пiдприємство пiд власнi потреби незначна.
Згiдно прийнятої облiкової полiтики iнвестицiйною нерухомiстю є будiвлi, в яких площа надана в оренду складає бiльше 50%:
Пiсля первiсного визнання iнвестицiйна нерухомiсть облiковується за первiсною вартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї та накопичених збиткiв вiд знецiнення активiв.
Амортизацiя на iнвестицiйну нерухомiсть обчислюється прямолiнiйним методом.
31.12.2017р. 31.12.2016р.
тис. грн. тис. грн.
Первiсна вартiсть iнвестицiйної нерухомостi: 113 113
Сума зносу (61) (59)
Залишкова вартiсть 52 54
5.3 Нематерiальнi активи
У складi активiв Групи нематерiальнi активи вiдсутнi.
5.4 Зменшення корисностi активiв
У 2017 роцi на пiдприємствах Групи не проводилась дiагностика на зменшення корисностi основних засобiв згiдно МСФЗ 36 "Знецiнення активiв".
5.5 Фiнансовi активи
На балансi Групи враховуються наступнi фiнансовi активи:
- довгостроковi фiнансовi iнвестицiї, якi облiковуються за методом участi в капiталi iнших пiдприємств.
31.12.2017р. 31.12.2016р.
тис. грн. тис. грн.
Довгостроковi фiнансовi iнвестицiї 2 065 2 293
Довгостроковi фiнансовi iнвестицiї вiдображаються в балансi за собiвартiстю.
5.6 Запаси
Облiк запасiв здiйснюється Групою у вiдповiдностi з МСБО 2 "Запаси"
Склад виробничих запасiв наведений нижче: (тис. грн.)
Перелiк запасiв на на
31.12.2017р 31.12.2016р
Паливо-мастильнi матерiали 4 3
Будiвельнi матерiали 28 39
Iншi матерiали 41 45
Всього 73 87
Станом на 31.12.2017 р. залежалi виробничi запаси, якi не можуть бути використанi у виробничому процесi вiдсутнi.
Передачi запасiв на комiсiю, переробку та в залог не здiйснювалось.
5.7 Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги
Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги вiдображена в балансi за вартiстю погашення та складала (тис. грн.):
станом на 31.12.2017 р. - 393;
станом на 31.12.2016 р. - 543.
5.8 Iншi розрахунки та грошовi кошти складають:
31.12.2017р. 31.12.2016р.
тис. грн. тис. грн.
дебiторська заборгованiсть з бюджетом 21 53
за виданими авансами 26 2
iнша поточна дебiторська заборгованiсть 113 15
грошовi кошти (на рахунку в банку) 22 39
182 109
За звiтний перiод резерв сумнiвних боргiв не нараховувався.
6. Власний капiтал
Станом на 31.12.2017 р. власний капiтал становив 3 195 тис. грн., у т. ч.:
- зареєстрований капiтал - 2 046 тис. грн., який розподiлений на 8 185 640 простих iменних акцiй, номiнальною вартiстю 0,25 грн. кожна, у звiтному перiодi змiн у статутному капiталi не вiдбувалось;
- додатковий капiтал - 544 тис. грн., що включає тiльки суму переоцiнки основних засобiв;
- резервний капiтал - 37 тис. грн. У 2017 роцi вiдрахування до резервного капiталу становило 4 тис. грн..
- нерозподiлений прибуток - 568 тис. грн. За результатами господарської дiяльностi за 2017 рiк група отримало збиток у розмiрi 137 тис. грн.
7. Iншi поточнi зобов'язання
Поточнi зобов'язання вiдображаються в балансi за сумою погашення i становили:
31.12.2017 р. 31.12.2016р.
Поточнi зобов'язання тис. грн. тис. грн.
кредиторська заборгованiсть за
одержаними авансами 82 82
за товари (роботи, послуги) 161 200
за розрахунками з бюджетом 58 45
за розрахунками зi страхування 24 7
за розрахунками з оплати працi 89 28
iншi поточнi зобов'язання 56 21
470 383
8. Резерви
Станом на 31.12.2017 р. на балансi облiковується резерв на виплату вiдпусток персоналу у розмiрi 2 тис. грн.
9.Консолiдований звiт про фiнансовi результати (Звiт про сукупний дохiд) за 2017 рiк
Дохiд Групи (без урахування ПДВ) включає в себе:
2017 рiк 2016 рiк
тис.грн. тис.грн.
чистий дохiд (виручку) вiд реалiзацiї продукцiї
(товарiв, робiт, послуг) 1 871 1 758
iншi операцiйнi доходи 258 218
2 129 1 976
Витрати Групи: 2017 рiк 2016 рiк
тис.грн. тис.грн.
собiвартiсть реалiзованої продукцiї
(товарiв, робiт, послуг) 1 113 1 118
адмiнiстративнi витрати 925 707
iншi операцiйнi витрати 198 202
iншi витрати 14 -
2 250 2 027
До складу операцiйних витрат увiйшли: 2017 р. 2016 р.
тис.грн. тис.грн.
- Матерiальнi витрати 666 619
- Витрати на оплату працi 1 065 918
- Вiдрахування на соцiальнi заходи 234 205
- Амортизацiя 28 28
- Iншi операцiйнi витрати 257 234
2 250 2 004
2017 р. 2016 р.
тис.грн. тис.грн.
Витрати з податку на прибуток 16 9
2017 рiк 2016 рiк
тис.грн. тис.грн.
Чистий фiнансовий результат -137 60
10. Консолiдований звiт про рух грошових коштiв за 2017 рiк
На балансi Групи враховуються грошовi кошти:
31.12.2017р. 31.12.2016р.
тис. грн. тис. грн.
в нацiональнiй валютi 39 22
в iноземнiй валютi - -
39 22
Грошовi кошти за 2017 рiк складалися з коштiв вiд операцiйної, iнвестицiйної та фiнансової дiяльностi. Чистий рух грошових коштiв у результатi операцiйної дiяльностi становив (-1 )тис. грн. Чистий рух грошових коштiв вiд iнвестицiйної дiяльностi становив (-(-15) тис. грн. за рахунок придбання основних засобiв у сумi 15 тис. грн. Чистий рух грошових коштiв у результатi фiнансової дiяльностi становив -1 тис. грн.
Чистий рух грошових коштiв за звiтний 2017 рiк становив (-17) тис. грн.
Грошовi кошти за 2016 рiк складалися з коштiв вiд операцiйної та фiнансової дiяльностi. Чистий рух грошових коштiв (прибуток) у результатi операцiйної дiяльностi за 2 становив 28 тис. грн., надходження вiд погашення позик на суму 54 тис.грн. Чистий рух коштiв у результатi фiнансової дiяльностi становив (- тис. грн. Чистий рух грошових коштiв (прибуток) за звiтний 2016 рiк становив 27 тис. грн.
11. Консолiдований звiт про власний капiтал за 2017 рiк
Власний капiтал становив:
31.12.2017р. 31.12.2016р.
тис. грн. тис. грн.
Зареєстрований капiтал 2 046 2 046
Додатковий капiтал 850 544
Резервний капiтал 33 37
Нерозподiлений прибуток 709 568
3 195 3 638
За 2017 рiк власний капiтал зменшився на 443 тис. грн.
12 Операцiї з пов'язаними сторонами
Визнання,оцiнка,представлення та розкриття iнформацiї про вiдносини та операцiї з пов'язаними сторонами, та залишках за такими операцiями, включаючи зобов'язання,здiйснюється у вiдповiдностi до вимог МСФЗ 24 "Розкриття iнформацiї про пов'язанi сторони". Повязана сторона - це юридична та фiзична особа,пов'язана з ПАТ "ТРЕСТ "ПIВДЕНЗАХIДЕНЕРГОБУД".
У фiнансовiй звiтностi Групи одна з яких контролює Групу, або контролюється нею, або разом з Групою є об'єктом спiльного контролю.
Пов'язаними сторонами Групи є:
Перелiк Кiлькiсть осiб Статус повязаної сторони
Громадяни України 2 239 Акцiонери
ДП "Змiївське управлiння "Енергомеханiзацiї" Дочiрнє пiдприємство
ДП"Будiвельне управлiння Харкiвської ТЄЦ-5" Дочiрнє пiдприємство
ДП "Будiвельне управлiння Прогресс" Дочернє пiдприємство
Басов Сергiй Васильович Генеральний директор
Давиденко С. М. Директор ДП
Кривцов В. М. Директор ДП
Пов'язаною стороною вiдносно ПАТ "ТРЕСТ "ПIВДЕНЗАХIДЕНЕРГОБУД" є його дочiрнi пiдприємства. Характер стосункiв - контроль материнського пiдприємства над дочiрнiм . У 2017 роцi,мiж пов'язаними сторонами, це ДП "СУ Харкiвськiй ТЕЦ-5", були здiйсненi розрахунки за операцiю по орендi лiнii електромереж i трансформаторних пiдстанцiй у сумi 52 тис. грн.
За результатами роботи за 2017 рiк до окремого звiту ПАТ"Трест"Пiвдензахiденергобуд" були доданi збитки дочiрнiх пiдприємств у сумi 228 тис.грн., а саме: ДП"Змiївське управлiння "Енергомеханiзацiя" у сумi 16 тис.грн.; ДП "БУ Харкiвської ТЕЦ-5" у сумi 200 тис.грн.; ДП "БУ Прогрес" у сумi 12 тис. грн.,що вплинуло на результат фiнансового звiту,отримано збиток у сумi 138 тис. грн. i зменшило суму довгострокових фiнансових iнвестицiй.
У звiтному перiодi здiйснення частини своєї дiяльностi через дочiрнi пiдприємства,не вiдбувалось.
У 2017 роцi провiдному управлiнському персоналу жодних компенсацiй ,таких як: короткостроковi виплати,iншi довгостроковi виплати,виплати при звiльненнi, платiжи на основi акцiй, не здiйснювалось.
Кiнцевого бенiфiцiара в ПАТ "Трест"Пiвдензахiденергобуд" немає. Акцiонерiв, якi мають бiльше 10 вiдсоткiв акцiй, немає.
Всi операцiї стосовно пов'язаних сторiн пiдприємства належно санкцiонованi та схваленi. Ознаки iснування значних операцiй та домовленостей , що виходять за межi нормальної дiяльностi Товариства i призводять до значних ризикiв вiдсутнi.
13. Судовi розгляди
На кiнець звiтного перiоду Товариство не мало поточних судових розглядiв та позовiв, якi можуть суттєво вплинути на його результати дiяльностi або фiнансовий стан, тому резерв на судовi розгляди не створювався.
14. Подiї пiсля звiтного перiоду
Дата затвердження фiнансової звiтностi до випуску вказана у Примiтцi 2."Основа пiдготовки фiнансової звiтностi". Товариство оцiнило ,у перiод з 01.01.2018р. й до цiєї дати iснування наступних подiй:
а)подiї якi свiдчать про умови,що iснували на кiнець звiтного перiоду (подiї,якi вимагають коригування фiнансової звiтностi за 2017рiк) та
б)якi свiдчать про умови,що виникли пiсля звiтного перiоду (подiї, якi не вимагають коригування фiнансової звiтностi,але вимагають певних розкриттiв.)
Подiй, якi могли б суттєво вплинути на дiяльнiсть пiдприємства, пiсля звiтної дати до дати затвердження фiнансової звiтностi не вiдбулось.
Керiвник Басов С.В.
Головний бухгалтер Бурда I.М.
д/н
д/н
д/н
|